Yorgos Lanthimos’un Yeni Projesi Belli Oldu

0
38

Son filmi The Favourite ile dünya çapında adından söz ettiren Yorgos Lanthimos, Oscar’da tam on dalda adaylık elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Eleştirmenlerden aldığı olumlu yorumlar sayesinde yılın en beğenilenlerinden olmayı başarmasının yanı sıra katıldığı festivallerden de birçok ödülü kucakladı.

Ünlü yönetmenin bir sonraki projelerini de merak ettiğimiz bir sırada Deadline’dan gelen habere göre Lanthimos, Jim Thompson‘ın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanacak Pop. 1280 filmini yönetecek.

Thompson’ın romanı; sıradaki seçimi kazanabilmek için her yola başvuran yozlaşmış bir şerifin kasaba halkını manipüle etmesiyle yaşanan olayları konu alıyor. Kara komediye yakın olan türü ve çarpık güç oyunlarına odaklanan hikâyesiyle Lanthimos’un tarzını ifade ettiği filmlerine benzer bir uyarlamayla karşılaşacağız. Roman, daha önce 1981 yılında Bertrand Tavernier tarafından Coup de torchon ismiyle sinemaya uyarlanmıştı.

Yönetmenle daha önce dört kez çalışan Element Pictures, filmin yapımcılığını üstlenecek. Senaryosunu Yorgos Lanthimos’un yazacağı filmin oyuncu kadrosu ve çekim tarihi henüz belli değil.

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse