Wong Kar Wai Beyaz Perdeye Geri Dönüyor

0
128

Çin asıllı usta yönetmen Wong Kar-Wai, altı yıllık aradan sonra yeni projesini açıkladı. Son olarak 2013 yapımı The Grandmaster’da yönetmen koltuğuna oturan Kar-Wai, yeni filminin Blossoms adını taşıyacağını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Hong Kong Film Yazarları Birliği tarafından ödüllendirilen Kar-wai, ödül töreni sırasında yaptığı konuşmada bir sonraki projesinin detaylarını paylaştı. Yönetmen, Blossoms adını taşıyacak olan filmin senaryosunu dört yılda tamamlandığını açıkladı.

Kar-wai’nin yeni filmi için; “In the Mood for Love ve 2046’in 3. parçası olacak” ifadesini kullandı. In the Mood for Love ve 2046, kendilerinden önce gelen Days of Being Wild ile birlikte Love üçlemesini oluşturuyorlar. Usta yönetmenin yeni filminin bu üçlemeye nasıl bağlayacağı ise sinemaseverler tarafından merakla karşılandı.

Jin Yucheng’in 2013 yılında yayınlanan romanından uyarlanan Blossoms, Çin Kültür Devrimi’nin son dönemine denk gelen 60’lı yıllarda başlıyor ve Şanghay’da yaşayan üç kişinin 90’lı yıllara kadar uzanan hikâyesini anlatıyor. Yucheng’in romanı iki farklı zaman diliminde Şanghay sakinlerinin gündelik hayatlarına ışık tutarak, şehrin iki farklı yüzünü gözler önüne seriyor.

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse