Time Dergisine Göre 2018’in En İyi 10 Dizisi

0
127

Time Dergisi 2018’in en iyi 10 dizisini paylaştı. Phoebe Waller-Bridge imzalı Killing Eve listenin zirvesinde yer alıyor.

İşte Time dergisine göre 2018 yılının en iyi 10 dizisi.

Killing Eve

Luke Jennings’in kitaplarından uyarlanan dizi, ajan olmanın hayallerini kuran bir kadının beklenmedik bir maceraya atılmasını anlatıyor. Güvenlik hizmetlerinde çalışan Eve, ajan olma hayalleri kuran bir kadındır. Villanelle ise şiddete dayanan işinin kendisine sunduğu lükse hayatı seven yetenekli bir katildir. Birbiriyle takıntılı hale gelen bu iki kadın arasında zorlu bir kedi fare oyunu başlar.

Sharp Objects

Gillian Flynn’in aynı adlı romanından uyarlanan dizinin başrollerinde Amy Adams, Patricia Clarkson ve Eliza Scanlen gibi oyuncular bulunuyor.

Kendisine zarar verdiği için yıllarca akıl hastanesinde kalan Camille (Amy Adams), bir adli muhabirdir ve iki küçük kızın cinayetini araştırmak için memleketi Wind Gap, Missouri’ye geri döner. Görevi dolayısıyla aralarında zarar verici bir ilişki bulunan, her şeyin kusursuz olmasını isteyen, küçük kasaba sosyetesinin üyesi annesi Adora’nın (Patricia Clarkson) yanına dönmek zorunda kalan Camille, hafızasından silip atmaya çalıştığı çocukluk trajedileriyle ve şımarık üvey kardeşi Amma (Eliza Scanlen) ile yeniden yüzleşecektir.

Atlanta

FX kanalından yayınlanmaya başlayan, Amerikan yapımı komedi dizisi Atlanta, 20’li yaşlarının ortalarına gelmiş Earnest ve Alfred’in hayatlarını konu alıyor. Eğitim gördükleri Princeton Üniversitesi’nden atılan, parasız ve evsiz kalan, ailesinin ve sevgilisinin gözünden tamamıyla düşmüş olan karakterler, ya ailelerinin yanında kalmak ya da hayatlarına sıfırdan başlamak şeklinde iki seçeneğe sahiptirler. Rap dünyasına fazlasıyla merak salan ve bu alanda ilerlemek isteyen kuzenler, soluğu rap dünyasının merkezi halinde olan Atlanta’da alırlar. Şehre gelmedeki ilk amaçları kendilerini geçindirmek ve ailelerine yardım etmek olan iki kuzen, hem şehir yaşantısıyla hem de rap dünyasıyla tanıştıktan sonra çeşitli bağlantıları da kullanarak birden yıldız haline gelirler.

Patrick Melrose

David Nicholls tarafından kaleme alınan Melrose serisi, kötü bir çocukluğun ardından anılarını geride bırakan aristokrat bir hayat süren Peter Melrose’un hayatını konu alıyor. Dizide Melrose’un çocukluğuna, aile hayatı, aristokratik yaşamı ve uyuşturucu bağımlısı olduğu döneme değiniliyor.

Dizinin her bir bölümü Melrose’un bir anısını anlatıyor. Güney Fransa’dan 60’lar New York’una süren hikaye 2000’ler İngiltere’sinde son buluyor.

The Good Place

Dizi, yaşamı boyunca pek de iyi bir insan olmayan Eleanor’un bu durumu düzeltmek için harekete geçmesini ve onun akıl hocalığını üstlenen Michael’ın yaşadıklarını konu ediniyor.

NBC’de yayınlanan The Good Place başrollerinde Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, Manny Jacinto ve D’Arcy Carden’ı buluşturuyor.

Terrace House: Opening New Doors

Aralarında bir şef, bir snowboardcu ve bir buz hokeyi oyuncusu bulunan bir grup genç, Karizuawa ormanlarında bir araya gelerek hayallerinin peşinde koşuyor.

Claws

“Claws”, Güney Florida’nın Manatee Kasabası’nda bulunan Nail Artisan güzellik salonunda çalışan beş farklı ve güvenilmez manikürcünün yükselişini izliyor. Orada ipek sargı, manikür ve pedikürden çok daha fazlası bulunuyor. Hikayenin merkezinde, zihinsel rahatsızlığı olan ikiz kardeşi Dean (Perrineau) ile yaşayan ve bakımını yapan salon sahibi Desna (Nash) var. Desna’nın çalışanları arasında; Önceki ilişkisinden iki çocuğunu yetiştiren en iyi arkadaşı Jennifer (Lyon), salonun güvenliğini sağlayan ve Desna’nın esrarengiz şoförü Quiet Ann (Reyes), sahte kimlik yüzünden mahkum edilen ve kısa süre önce çıkan yumuşak tavırlı Polly (Preston) ve sıkıntılarını sürekli dışa vuran Virginia (Tran) bulunuyor.

Roller (Kesy) ise bir ağrı kliniğinde çalışan ve yasadışı olan kliniğin gelirini aklamak için Desna’nın salonunu kullanan birisi olarak izleyici karşısına çıkıyor.

My Brilliant Friend

Elena Ferrante’nin aynı isimli kitabından uyarlanan dizide Elena Greco’nun maceraları ele alınıyor. Kitaplarla dolu bir evde yaşayan Elena Greco’nın çocukluğundan beri birlikte olduğu arkadaşı Lila ardında hiçbir iz bırakmadan kayıplara karışır. Tüm zamanını birlikte geçirdiği en yakın arkadaşını kaybetmenin acısını yaşayan Elena, bilgisayar başına oturur ve ikisi arasındaki dostluğu satırlara dökmeye başlar. Elena, en yakın arkadaşının gizemini çözmeye çalışırken beklemediği gerçeklerle yüzleşecektir.

Homecoming

Gizli bir devlet tesisinde çalışan insanların hayatının ve tesiste yaşananların anlatılan Homecoming dizisinde; Julia Roberts sosyal hizmet görevlisi Heidi’yi, Bobby Cannavale hırslı patron Colin Belfast’i, Stephan James ise sivil hayata dönmeye çalışan bir asker olan Walter Cruz karakterini canlandırıyor.

Mr. Robot dizisinin yaratıcısı Sam Esmail’in hazırladığı psikolojik gerilim türündeki yapımın senaryosunu podcast’in tasarımcıları Eli Horowitz ve Micah Bloomberg kaleme alıyor.

Pose

80’li yılların New York’unda geçen Pose, farklı yaşam ve sosyal sınıftan insanları karşılaştırıyor. Lüks Trump dönemi evreninin ortaya çıkışı, şehirdeki sosyal olaylar, kültürel görüşler ve daha fazlası dizide işlenen konular arasında yer alıyor.

Yorumlar

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse