The Matrix Yeniden Çekilebilir

0
26

Son zamanlarda birçok filmin yeniden ekrana uyarlanmasıyla ilgili haberler gelmeye devam ederken, şimdi de Warner Bros. The Matrix serisinin yeniden çevrilebileceğini açıkladı.

L.A. Times’a konuşan Warner Bros CEO’su Kevin Tsujihara, hangi serilerini yeniden canlandırmak istediği sorulduğunda Mad Max ve The Matrix cevabını verdi. Tsujihara: “Film tarafında The Matrix gibi muhteşem serilerimiz var. Mad Max’i devam ettirmek için de George Miller ile tekrar çalışmayı çok isteriz.” ifadelerini kullandı.

The Matrix’in beyaz perdeye geri dönmesi sinema dünyasında uzun yıllardır konuşulan bir mevzu haline gelmişti. Şimdiye kadar konuyla ilgili somut bir adım atılmasa da The Avengers filminin senaristi olan Zak Penn’in yeni bir Matrix filminin senaryosunu yazdığı söyleniyor.

George Miller tarafından ekrana taşınan 6 Oscar ödüllü Mad Max: Fury Road’ın ise devam filmlerinin geleceği birçok kez dile getirilmişti. Ancak George Miller ile Warner Bros.’un Fury Road’un kazanç dağılımı konusunda anlaşamayıp mahkemelik olması nedeniyle devam filmleri rafa kaldırılmıştı.

Tsujihara’nın son açıklamaları ise stüdyonun iki filmin yeniden beyaz perdeye taşınmasıyla ilgili çalışmalara sıcak baktığını gösteriyor.

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse