Sinema Tarihinin En Kötü 50 Filmi

0
86

Geçen gün Youtube’da gezinirken çok eğlenceli bir videoya denk geldim. Sinema tarihinin en kötü 50 filminin listelendiği bu videoda, ‘gerçekten kötü’ filmler art arda, sebepleriyle beraber sıralanıyor. Her bir ‘seçilmiş’ ile meşrebince dalga geçmeyi de ihmal etmeyen video, tür sinemasına meraklı olsun olmasın her sinemasevere çok ama çok keyifli bir altmış dakika sunmayı vadediyor. Seçkinin içerisinde ‘o kadar kötü ki çok iyi’ olduğu yönünde oy kullanacağım birkaç film olmasına rağmen, videoyu izlerken gayet eğlendiğimi söylemeliyim.

Aşağıda videonun girişinde yer alan açılış konuşmasının çevirisi var, hemen altında ise yaklaşık altmış dakikalık videonun tamamı. Keyifli seyirler!

“Bazı filmler o kadar kötüdür ki iyidir. Bazı filmler ise o kadar kötüdür ki sadece kötüdür. Gerçekten kötü. Şimdiye kadar yapılmışların en kötüsü. İçlerinden eleyerek 50 tanesini seçtik. İnsan eliyle yapılmış en kötü filmler. Goril kostümü içindeki adamlardan, kadın kıyafeti giyenlere ve kolsuz kung fu ustalarına. Bir kısmını muhtemelen izlemişsinizdir. Bir kısmını izlediğinize inanamıyorsunuzdur. Ve birçoğunu bir daha asla ama asla izlemek istemiyorsunuzdur. En kötüsünden en iğrencine kadar hepsi burada. Arkanıza yaslanın ve beklenti çıtanızı iyice düşürün. Çünkü karşınızda sinema tarihinin en kötü 50 filmi var.”

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse