Seri Katil Avına Çıkan 5 Kore Dizisi

0
278

Dünyada ve Türkiye’de oldukça popüler olmaya başlayan, son dönemde ise bir çok uyarlama ile televizyon ekranlarında izlediğimiz ‘Kore Dizileri’ farklı bir liste ile karşınızda. İşte başrollerini seri katil avına sürükleyen 5 Kore dizisi:

Karısı vahşice öldürülen dedektif Jin- Hyuk, karısını öldüren seri katili yakalamak isterken aynı katil tarafından babası öldürülen ve üstün bir duyma yeteneğine sahip olan Çağrı Merkezi müdürü Kwon Joo ile tanışır.  Normal insanların duyamayacağı kadar düşük sesleri bile duyan Kwon Joo, katilin bulunması için bu yeteneğini nasıl kullanacaktır? Aksiyonun ve gizemin iç içe olduğu bu dizide bir miktar Se7en kokusu almanız da muhtemel!

Not: İçerdiği şiddet sahnelerinden dolayı dizi, 18+ özelliği taşımaktadır.

______________

Adli Tıp ekibinde çalışan bir polisin peşine düştüğü katil hakkında tek bildiği: Öldürdüğü kadınlara makyaj yapıp kırmızı oje süren birisi olduğudur. Detektif Han Tae Jo, seri katille ilk yüz yüze gelişinde vurularak komaya girer ve gözünü açtığında 2018’de değil 1988’dedir .Yine polis görevindedir ve ilk davası kadınlara oje süren seri katildir! Han Tae Jo, katili bulmak isterken gerçekten 1988’den 2018’e mi yoksa 2018’den 1988’e mi geldiğini zamanla çözemeyecek ve işler daha da karışacaktır!

‘Life on Mars’ BBC’nin aynı adlı dizisinden uyarlama olmasına rağmen aslının önüne geçen bir samimiyete ve seyir zevkine sahiptir. E ne demişler, boynuz kulağı geçer.

______________

Başarılı bir savcı olan Jung-Woo, gözlerini açtığında hapishanededir ve ona söylenen tek şey, karısını ve kızını öldüren bir katil olduğudur. Olana bitene bir anlam veremeyen Jung-Woo’nun hafızasını geri getirip gerçek katili bulmaktan başka şansı yoktur! Prison Break havası alacağınız, nefes nefese ilerleyen bir dizi!

______________

Gördüğü hiçbir şeyi unutmamak gibi bir hastalığı olan Woo-Bin’e, babasının bir genç kızı tecavüz edip öldürdüğü söylenir. Babasının masum olduğuna inanan Woo- Bin, babasının masumiyetini kanıtlamak isterken olaylar gittikçe daha da karanlık hale gelecektir.

______________

1986 yılında yaşayan Gwang- Ho, işinde son derece azimli bir polistir ve yakalamaya çalıştığı katil, öldürdüğü kadınların topuğuna siyah noktalar bırakan biridir. Bir tünele kadar kovaladığı seri katili kaçırırken tünelin sonuna geldiğinde kendini 2016 yılında bulur ve işlenen cinayetler arasında tesadüf denilemeyecek kadar benzerlikler vardır.

______________

Hazırlayan: Kübra Akgün
Instagram: kubraakgun__

Yorumlar

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse