‘Oyun’ Brüksel’de

0
15
REKLAM    

İlk kez 18. İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahnelenen ve İstanbul Şehir Tiyatroları sahnelerinde ilgiyle izlenen “Oyun” oyunu, Belçika’nın başkenti Brüksel’in en prestijli sanat merkezi olan BOZAR’a davet edildi.

BOZAR yönetiminin “prestij serisi” olarak nitelendirdiği “Uluslararası Sahne- International Stage” serisine davet edilen “Oyun”, 26-27 Nisan tarihlerinde Brüksel’de seyirciyle buluşacak. 

Samuel Beckett’in yazdığı Şahika Tekand’ın yönettiği oyun, Brüksel’de Flamanca ve Fransızca üst yazıyla sahnelenecek. Oyun, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra meydana gelen değişimler, yeni toplumsal yapılanmalar sonucunda bireyin duyduğu yalnızlık ve çaresizliği, günümüz insanının değişmeyen ve günden güne çoğalan çelişkilerini yalın ve çarpıcı bir üslupla sahneye taşıyor. BOZAR’ın her yıl dünya çapındaki tiyatro ve yönetmenlerin davet edildiği “International Stage”e 2012 Kasım ayından bu yana Mısır’dan Alaa El Aswany, İran’dan Amir Reza Kooshestani, Polonya’dan Krystian Lupa, Fransa’dan Satnislas Nordey ve Pascal Rampert, Almanya’dan She She Pop konuk oldu.

BRÜKSEL

 

 

Reklam

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse