Netflix’ten Spielberg’e Cevap Geldi

0
96

Geçtiğimiz haftalarda Oscar gecesinde 3 ayrı ödüle layık görülen Netflix yapımı Roma filminin ardından online film ve dizi izleme platformuyla ilgili tartışmalar yeniden gündeme gelmişti. Bu kez konuyu gündeme getiren isim dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg oldu. Spielberg’ün Netflix yapımı filmlerin Oscar için yarışmasını engellemek için Akademi yönetimiyle bir görüşme gerçekleştireceği belirtilmişti.

Spielberg’ün Akademi üyeleriyle gerçekleştirdiği görüşmelerin neticesinde rahatsızlığını dile getirmesinin ardından Netflix, sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlayarak yönetmenin tavrına bir cevapta bulundu.

Netflix yayınladığı açıklamada, sinemaya olan sevgilerine değinerek, sinemanın ulaşamadığı noktalara erişim sağlayarak herkesin istediği yerde, aynı anda film izlemesini sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Ayrıca platform, sinemacılara sanatlarını icra etmeleri için tanıdıkları imkanları da not olarak düştü.

Netflix’ten gelen bu paylaşım oldukça ilgi görerek herkesin beğenisini kazandı. Spielberg’ün başlattığı bu kampanyanın nasıl sonuçlanacağı ise henüz belli değil.

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse