Londra’da Bir Bollywood Sahnesi

0
41

606x341_224056_londra-da-bir-bollywood-sahnesi

Londra’nın Trafalgar Meydanı 3 Mayıs’ta tarihinin en renkli günlerinden birine tanıklık etti. Meydan “Anntar” adlı filmin çekimi için rengarenk bir Bollywood setine dönüştü. Hint sinemasının karakteristik özelliklerini yansıtan filmin Trafalgar sahnelerinde canlı renklerdeki kostümleriyle 30 dansçı rol aldı.

Anntar’ın başrolünde Sumeet Raghavan yer alıyor:

“Bu benim yorumladığım ve Hindistan’dan gelen bir gencin hikayesi. İsmi Addhi. Bir bursla Londra’ya eğitim görmeye geliyor, sonrasında ise kalmakla dönmek arasında bir ikileme düşüyor. O sırada da Tanisha’nın canlandırdığı Thareni ile karşılaşıyor ve ona ilgi duyuyor.”

Thareni rolünü ise Tanisha Mukherjee canlandırıyor:

“Bu film güzel bir hayat hikayesini anlatıyor. İzeyiciyi iki kişi arasında seyahat ettiriyor ev iki gencin nasıl da büyüdüğünü olgunlaştığını gösteriyor.”

Hindistan sineması bu sezon 100. yılını kutlarken oyuncuların sözlerinde de bunun gururu hissediliyor:

“Bollywood’un bu kadar ilgi görmesinin sırrı genelde insana dair eserler ortaya koymasındadır. bizim tüm hikayelerimiz insandan, ailelerden, insanların hislerinden bahseder ki bunlar evrensel konulardır. Değerler, aile, müziğin anlamı, eğlence, bunlardan ilham alır. Her ülkenin insanları bu türde film izlemek ister.”

Londra’daki çekimlerin ardından filmin çekimleri Hindistan Puna’da tamamlanacak.

Euronews

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse