Jodie Foster’dan Kuzuların Sessizliği İtirafı

0
4
REKLAM    

Kuzuların Sessizliği filminin başrol oyuncularından Jodie Foster, film hakkında yıllar sonra bir itirafta bulundu. İnsan eti yiyen Hannibal Lecter ile çalışan FBI öğrencisini canlandırdığı filmde Foster, Lecter karakterini canlandıran rol arkadaşı Anthony Hopkins’ten korktuğunu söyledi.

Usta oyuncu Hopkins hakkında konuşurken, “Beni film değil ama Anthony Hopkins korkuttu” dedi. Filmde Hannibal Lecter ile Clarice Starling’in meşhur hücre sahnelerinin çekilme anını anlatan Foster, bu sahnelerde yüz yüze olmadıklarını, çünkü her defasında set tasarımının 20 dakikayı bulduğunu, bu nedenle yüzü kamera dönük olan oyuncunun sahnesi çekilirken diğerinin sadece sesi duyularak sahnenin tamamlandığını söyledi. “Filme tekrar bakarsanız fark edersiniz. Aslında karşıdaki oyuncuya değil kameraya bakıyoruz” dedi.

“Doktor Lecter’la o sahneleri çekerken, onun korkutucu sesini duyup yüzünü görmedi. Kameraya bakmak zorundaydım ve sanki o kameranın içindeymiş gibi davranmak zorundaydım” ifadelerini kullandı.

Çekimlerin son gününde öğle yemeğinde konuştuklarını söyleyen Foster, Hopkins’e karşı, “Senden korktum” itirafında bulunduğunu belirtti. Foster’ın ifadesine göre karşılığında Hopkins de aynı şeyleri hissetmiş.

Reklam

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse