Javier Bardem ‘Herkes Biliyor’ Filmiyle İlgili Konuştu

0
28

İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin İspanyolca çektiği ilk film olan Herkes Biliyor, geçtiğimiz günlerde ülkemizde seyircisiyle buluştu. Başrollerini Penelope Cruz ve Javier Bardem’in paylaştığı film, Laura’nın (Penelope Cruz) kızının kaçırılmasıyla trajediye dönen olayları konu alıyor.

Oscar ödüllü Javier Bardem, Hürriyet’ten Barbaros Tapan’a verdiği röportajda, “Penelope ile ilk filmimizi o 16, ben 21 yaşındayken çekmiştik. Şimdi 50 yaşındayım. İkimiz de değiştik. Değişmeyen şeyler işimize karşı sevgimiz, içimizdeki güvensizlikler, korkular ve çalışırken hissettiğimiz mutluluk” şeklinde konuştu.

Bardem, eşi Penelope Cruz ile kendisini asıl rahatsız eden şeyi, “Duygularımızda ve ruhumuzda duyduğumuz ağrı” şeklinde tarif etti. Ünlü oyuncu bu ağrıyı şöyle tarif etti: “Günde 10-15 saat karakterin hislerini yansıtırken duygudan duyguya geçiyoruz. Kaslarımızı zorluyoruz hissettirmek için. Eve gidince ikimiz de acı içinde ve yorgun oluyoruz.”

Bazı sahnelerin eve döndüklerinde zihinlerinde dolaşmaya devam ettiğini söyleyen Bardem, “Ama evde karşılıklı 5-10 dakika konuşunca normale dönüyoruz. Herkes Biliyor’da Penelope’nin dramatik sahneleri vardı mesela. Eve perişan geldiği günler oldu. Ama ikimiz de rolün etkisinden çıkmayı başarabilen oyuncularız” dedi.

Bardem, “Akıcı konuşmuyor ama birçok şeyi anlıyor. Senaryoyu da Asghar yazdı. Yönetmen olarak uğraşması gereken birçok iş varken senaryodaki diyaloglara da bir oyuncu gibi çalıştı. Çekeceği sahnelerin diyaloglarını kaydettirip dinledi” dedi.

0 0 deng
Article Rating
Bibe abone
Dazanîne bigre
guest
0 Şirove
Lêvegerînen navê nivîsê
Hemû şiroveyan bibîne