İntikamın Dijital Boyutu: Spoiler Gönderme Uygulaması

0
27

Dikkat spoiler içerir.

İntikam sizin için soğuk yenen bir yemekse haberiniz olsun teknoloji size harika bir uygulama sunuyor. Hemen açıklayalım: “Spoiled.io”. Ücretli bir servis olan uygulama onu aldatan eski erkek arkadaşına her pazartesi Game of Thrones spoilerları gönderen bir kadının hikâyesinden esinlenilmişse de Spoiled.io işi daha da ileri götürecek ve kurbanlarının öfke dolu cevaplarını tweetleyecek.

Bugünlerde Game of Thrones hayranlığının boyutunu hepimizi biliyoruz, insanlar matematiksel hesaplar yaparak bir ton kitap araştırmasına girerek gelecek bölümlerin ya da sezonların tahminlerini yürütmeye çalışıyor. Bütün bu emek bu heyecan spoiled.io ile yerle bir olabilir. Özetle, Game of Thrones hayranı bir arkadaşınız var ve kafanızı attırdı, ne yapıyorsunuz? Hemen 0.99 dolar ödeyerek numarasını Spoiled.io ile paylaşıyorsunuz ve sezon boyunca her hafta ona gönderilen spoilerlarla intikamınızı almış oluyorsunuz.

Gerçi bana soracak olursanız, bence bu sürpriz bozan gönderiler sizi sarsmasın, sinirinizi bozmasın! Mesela geçenlerde “The Door” başlıklı 5. bölümde Hodor’u kaybettik, diyelim size biri bunu bildiriverdi. Evet, Hodor’un öleceğini bilmeniz belki biraz seyretme keyfinizi etkileyebilir fakat Hodor ölürken o arka plan müzikteki etki, kendini feda etmesinin sizde bıraktığı duygu yoğunluğunda bir değişim olur mu? Sanmıyorum.

Kaynak: The Guardian’dan Stuart Heritage’nin yazısı…

Çeviri: Elif Şimşek

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse