IMDb Kullanıcıları Oscar’ın En İyisini Seçti

0
35

Önümüzdeki günlerde sahiplerini bulacak olan 91. Akademi Ödülleri için heyecan gittikçe artıyor. En iyi film kategorisinde yarışacak olan 8 filmin hangisinin ödüle kavuşacağı ise öngörülemez bir duruma geldi. Birçok ödül gecesinde topladığı ödüllerle adından söz ettiren ‘Roma’ filmi, IMDb kullanıcılarına göre Bohemian Rhapsody filmi nedeniyle En İyi Film Oscar’ını alamayacak gibi görünüyor.

Oscar ödülleri 24 Şubat’ta Los Angeles’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

İşte IMDb kullanıcılarına göre en iyi film ödülünü kazanacak filmlerin sıralaması:

Queen grubunu konu alan Bohemian Rhapsody, Akademi Ödülleri’nde en iyi film, en iyi erkek oyuncu, en iyi kurgu, en iyi ses miksajı, en iyi ses kurgusu dallarında yarışacak.

Bu yıl birçok festivalde en iyi film ödülüne layık görülen Alfonso Cuaron imzalı ‘Roma’, toplamda 10 dalda ödül için yarışacak.

Oscar tarihinde ilk kez en iyi film kategorisinde yarışacak olan süper kahraman filmi Black Panther’in toplamda 7 dalda adaylığı bulunuyor.

Bradley Cooper ve Lady Gaga’nın başrolünde olduğu ‘A Star is Born’ toplamda 8 dalda Oscar ödülü için yarışacak.

Yönetmenliğini Peter Farrelly’nin gerçekleştirdiği Amerikan yapımı ‘Green Book’ Oscar gecesinde beş dalda ödül için yarışacak.

Bu yılın en çok beğenilen filmlerinden olmayı başaran Yorgos Lanthimos imzalı ‘The Favourite’ 10 adaylığıyla zirveyi ‘Roma’ ile paylaşıyor.

Spike Lee imzalı BlacKkKlansman’ın Oscar gecesi için beş adaylığı bulunuyor.

Dick Cheney’nin hayatını konu alan Vice filminin 6 dalda adaylığı bulunurken IMDb kullanıcılarına göre en iyi film kategorisinde yarışan en zayıf film olarak görülüyor.

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse