George Clooney’li Catch-22 Dizisinden İlk Fragman

0
15
REKLAM    

Oyuncu kadrosunda Hugh Laurie, Christopher Abbott ve Kyle Chandler gibi isimleri barındıran dizi Joseph Heller’in aynı adlı romanından uyarlandı. George Clooney‘nin yönetmen, yapımcı ve oyuncu olarak yer aldığı Catch-22, 17 Mayıs’ta seyirci ile buluşacak.

Mini dizinin tasarımcılığını David Michôd ve Luke Davies üstleniyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Clooney’e Hugh Laurie, Christopher Abbott, Kyle Chandler, Giancarlo Giannini, Daniel David Stewart, Rafi Gavron ve Austin Stowell gibi oyuncular bulunuyor.

Catch-22, İngilizcede içinden çıkılması mantıksal açıdan imkânsız bir durumu tanımlamak için kullanılıyor. Bu tanımdan yola çıkan dizi, II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunda bombardıman pilotu olarak görev yapan John Yossarian’ın hayatını konu ediniyor. Yossarian, askerlik görevini bitirmesi için gereken uçuş sayısını her geçen gün artıran orduda görev almak istemediği için ayrılmaya karar verir. Ancak burada Catch-22 bürokrasisi devreye girer ve böylece görevine devam etmek zorunda kalır. Dizi, bu bürokrasinin içinde hapsolan John Yossarian’ın, kuralı değiştirmeye çalışmasıyla yaşanan süreci mercek altına alacak.

Altı bölümden oluşan Catch-22’nun tüm bölümleri 17 Mayıs’ta Hulu tarafından yayınlanacak.

Reklam

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse