Entel Cabbar’a yoğun ilgi

0
122

Uzun yılardır Hamburg’da sanat çalışmalarını yürüten Tiyatro Asmin yeni oyunu “Entel Cabbar”la tiyatroseverlerle özlem giderdi.

Yönetmenliğini ve yazarlığını Ferman Karayiğit’in yaptığı “Entel Cabbar”oyunu entelektüel bakış açısının çarpık yönlerini mizahi bir şekilde sahneliyor. Altona semtinde galası yapılan Hamburglu sanatseverler yoğun ilgi gösterirlerken, oyuncuların performansı ise beğeni topladı.

Oyunda, Entel Cabbar ile eşi arasındaki sorunlar, Ahmo’nun gözünden mültecilerin Almanya’da trajikomik durumları ve sokaklarda yatan bilge bir insanın gözünden hayatın acı öğretileri gibi konular işleniyor. Oyun, 18 Mayıs’ta yeniden sahnelenecek.
Tiyatro Asmin, daha öncede ‘namus’ cinayetleri, iltica sorunları gibi toplumsal sorunlara dikkat çeken oyunlarıyla biliniyor. Ferman Karayiğit, Cahit Balat, Ahmet Çavunmirza, Sevgi Polat, Nurcan Keskin, Eylem Arslan, Feydan Yorulmaz, Hüsniye Karkin ve Haydar Bakay’dan oluşan grup, davet almaları halinde oyunu başka kentlerde de sahneleyeceklerini dile getirdi.


M. ZAHİT EKİNCİ/HAMBURG

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse