Encama Serlêdana 4. Mîhrîcana Filmamed Eşkere Bû

0
38
REKLAM    

Fîlmên ku ji bo 4’emîn Mîhrîcana Belgefîlman a Fîlmamedê serî lê dabûn ji aliyê lijneya hilbijartina fîlman ve hatin nirxandin û fîlmên ku di lîsteya jêr de cih digirin hatine hilbijartin û wê di bernameya mîhrîcanê de cih bigirin.

Di hilbijartina fîlman de pîvanên wek ku dijberiya tu gel, çand û olê nekiribin, mafên jin, zarok, riwek û ajalan binpê nekiribin li ber çavan hatine girtin. Dîsa ji ber ku temaya mîhrîcana me berxwedan e û beşên me yên “Fîlmên Jinan” û “Fîlmên Rûbirûbûnê” hene, li gor pêdiviyên van beşan hilbijartin pêk hatiye. Dîsa me hewl daye ku fîlmên têkildarê netewe, çand, ziman ên cuda cuda di bernameyê de cih bigirin û di vê çarçoveyê de fîlm hatine hilbijartin.

BEŞA TEMATİK / FÎLMÊN BERXWEDANÊ

1-Alicia más allá del abismo / Alîce Li Rexa Kendalê- Abrîl Schmucler

2-Banga Roj-Hamdî Akyol/ Cemîl Kizildag

3-Gönderen: ilhan Sami Çomak-ÇÎgdem Mazlum-Sertaç Yildiz

4-I am Chut Wutty /Ez Chut Wutty – Fran Lambrîck

5-Kirmizi Mendîl/ Destmala Sor- Leyla Toprak

6-Mêşvan – Mano Xelîl

7-Nujîn – Veysi Altay

8-Olmez Agaç: Yırca Direnişi/ Darê Bê Mirin: Berxwedana Yirca -Kazim Kizil

9-Patronsuzlar / Yên Bêpatron-Sîdar Înan Erçelîk

10-Roza:Welata Du Çeman – Kudbettîn Cebe- Komuna Fîlma A Rojava

11-Taş / Kevir (Bak Proje) Gozde Ozkurt /Aram Îkram TaştekÎn

12- Tepecik Hayal Okulu /Dibistana Xeyalê a Tepecîk-Gûlîz Saxlam

13- Yeryuzu Aşkin Yuzu Oluncaya Dek / Heya Ku Rûyê Erdê Bibe Rûyê Evînê- Reyan Tuvi

FÎLMÊN BEŞA JINAN

1-Eylulun Kadin Yuzlerî/Rûyên Îlonê Yâ Jin-A.Ayben Altunç
2-Sara – Dersîm Zerevan
3-Seslerîn Îzînde – Di Şopa Dengan De- Nar Photos Kolektîf
4- Tarîtiya Nêz-Yakın Karanlık/ Fatma Çelîk
5-Tarihin Başörtüleri – Şarpên Dîrokê – Erdal Barsak
6-Toto and His Sisters / Toto û Xwuşkên Wê-Alexander Nanau

FÎLMÊN RÛBIRÛBÛN

1-Sadece Oluler Gerî Doner- Tenê Mirî Paş ve Vedigerin-Tîna Leisch /Ali Can
2-Kolonî-Gurcan Keltek
3-Navê te çi ye- Cîhat Îlbaş/Omer Ataş
4-BÎra Min Têtin – Selîm Yildiz
5-Portakalın Uykusu- Xewa Porteqalê- Eylem Şen
6-Son Nefes- Nefesa Dawî -Ömer Akbaş
7-Yilmaz- M.Salih Çelîk
8-Stony Paths – Rêyên Bi Kevir -Arnaud Khayadjanîaa
9-The Future is Ours / Pêşeroj Ya Me Ye- Ernesto Ardito /Virna Molina

BIJARTEYA FÎLMAMED

1-Komşu Komşu Huu – Cîran Cîran Huu -Bingöl Elmas
2-Kapalı Gişe – Gîşeya Bilêt Nemayî- Evrîm Kaya/Kaan Mujdecî/Şenay Aydemîr/ Firat Yuce
3-Veguherin -Ardîn Dîren
4- Trip Along Exodus – Rêvîtiya Koçberiyê-Hind Shoufani
5-Hazır Ol/Amade Be -Onur Bakir/Panagiotis Charamis
6-A Walnut Tree- Dara Gûzê -Ammar Azîz
7-Mihemede Şexo – Komuna Fîlman A Rojava
8-Genco Terorîst – Esîn tepe
9-Baglar – Berke Baş/ Melîs Bîrder

FÎLMÊN BI PIŞTGİRÎYA FÎLMAMED HATINE ÇÊKIRIN

1-Kêl- Zeynel Koç / Cenk Ortulu
2 -Zemara Derengmayî – Havîn Funda Saç
3-Şilfîtazî- Zekeriya Aydoğan
4- Welatê Min Bihuşt – Ekrem Heydo

NÎŞANDANA TAYBET

1-Dengbêj- Hadi Sumer
2-Sînorên Şikestî- Kaiwan Karîmî

Reklam

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse