Emin Alper’in ‘Kız Kardeşler’ Filmi Promiyerini Yaptı

0
14
REKLAM    

Berlinale Palast’taki gösterim öncesinde filmin yönetmeni ve oyuncular kırmızı halıda boy gösterdi.

Berlinale’de yarışan Kız Kardeşler filminin yönetmen koltuğuna Tepenin Ardı ve Abluka filmleriyle büyük bir başarı yakalayan Emin Alper otururken, filmin oyuncu kadrosunda  Cemre Ebuzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Müfit Kayacan, Kayhan Açıkgöz ve Kubilay Tunçer gibi isimler yer alıyor.

Emin Alper’in “Kız Kardeşler” filminin yanı sıra Fatih Akın yönetmenliğindeki The Golden Glove filmi de Berlinale’de yarışacak. Geçtiğimiz yıl içerisinde Berlin Film Festivali’nde yer alan Tuzdan Kaide filmiyle tanıdığımız Burak Çevik yönetmenliğindeki Aidiyet filmi de 69. Berlin Film Festivali’nin forum bölümündeki Caligula Ödülü için yarışacak.

Kız Kardeşler, annelerinin ölümün ardından farklı yollara savrulmak zorunda kalan üç kız kardeşin hikayesini konu ediyor. Reyhan, Nurhan ve Havva küçük yaşta öksüz kalan üç kız kardeştir. Annelerinin ölümünün ardından kardeşler kasabaya farklı ailelerin yanına besleme olarak gönderilir. Birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan kardeşler yeni yaşamlarına uyum sağlamakta epey zorlanır. Kızlar, yanlarında kaldıkları ailelerin yanında tutunamayınca, baba ocağına geri gönderilir. Aradan geçen yılların ardından köylerine dönen kız kardeşler, yeniden bir araya geldiklerinde kaçtıkları gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

Reklam

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse