Dune’un Müzikleri Hans Zimmer’a Emanet

0
99

2020 yılında vizyona girmesi planlanan ‘Dune’ filminden sürpriz isimler gelmeye devam ediyor. Son olarak oyuncu kadrosunda Chang Chen‘in yer alacağı haberlerinden yönetmenin filmin müzikleri için usta besteci Hans Zimmer ile anlaştığı duyuruldu.

Denis Villeneuve tarafından beyaz perdeye taşınan bilim kurgu filminin yapımcılığını ise Warner Bros üstleniyor.

Zengin kadrosuyla dikkat çeken Dune; Jason MomoaJosh BrolinRebecca FergusonDave BautistaOscar IsaacZendayaJavier Bardemve Stellan Skarsgård gibi günümüzün ünlü aktör ve aktrislerini bir araya getirecek. Filmin müzikleri ise sinema dünyasının ünlü ismi Hans Zimmer tarafından hazırlanacak.

Senaryosunu Villeneuve’le birlikte Eric Roth ve Jon Spaihts‘in kaleme alıyor.

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse