Ari Aster Yeni Filmi Hakkında Konuştu

0
175

Geçtiğimiz yıl korku türündeki Hereditary ile oldukça ilgi gören Ari Aster‘in yeni filmi Midsommar’ın ilk tanıtımı geçtiğimiz aylarda yayınlanmıştı.

Aster’in yeni filmi, genç bir kadının ve onun erkek arkadaşının İsveç’te yerel bir pagan tarikatının avı haline gelene kadar başlarına gelenleri anlatan bir yolculuk filmi olarak tanımlanıyor. Filmin senaryosuna da imza atan yönetmen film için “Korku filmi haline gelen karanlık bir ayrılık filmi” tanımını yapıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Florence Pugh, Will Poulter, William Jackson Harper, Jack Reynor,  Julia Ragnarsson gibi isimler yer alacak.

Vulture‘a bir röportaj veren yönetmen film hakkındaki düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Bir ayrılık filmi olan Midsommar, aynı zamanda Hereditary’deki gibi bir ailenin trajedisini anlatıyor. Midsommar, korku ögelerinin daha az olduğu ama yine de aynı alanda çalıştığı, çok ürkütücü bir film. İnsanlar, Hereditary gibi bir film izlemeyi beklemesinler.”

Bununla beraber Ari Aster, Midsommar hakkında “sapkınlar için bir Oz Büyücüsü” yorumunu yaparak ilginç bir açıklamaya imza atıyor.

Midsommar filminin vizyon tarihi olarak ise 9 Ağustos 2019 tarihi verilmişti.

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse