Almanya’nın Oscar Adayı Belli Oldu

0
32

Bu yıl Oscar’a aday olacak filmler listesine bir yenisi daha eklendi. Almanya’nın bu yılki Oscar adayı ‘Never Look Away’ oldu.

Almanya bu yılki Oscar adayını belirledi. Prömiyerini bu hafta Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirecek ‘Never Look Away’, 91. Akademi Ödülleri’nde ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ kategorisine aday olabilmek için yarışacak.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Oscar ve BAFTA ödüllü sinemacı Florian Henckel von Donnersmarck’ın üstlendiği filmde Tom Schilling, Paula Beer, Sebastian Koch, Saskia Rosendahl ve Ina Weisse gibi isimler yer alıyor. Drama ve gerilim türündeki film, Doğu Almanya’dan Batı Almanya’ya kaçan ancak Nazi rejimi altındaki çocukluğunu ve komünizm gölgesindeki gençliğini unutamayan Kurt Barnert adında bir sanatçı odaklanıyor. Barnert, bir neslin travmasını resim yoluyla ele almaya başlıyor.

2002 yılında “Nowhere in Africa” ve 2006 yılında ‘The Lives of Others’ filmleriyle büyük ödüle uzanan ülkenin geçen seneki adayı Fatih Akın imzalı ‘Paramparça’ filmiydi. Altın Küre’yi kucaklayan film, Oscar’a aday gösterilmemişti.

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse