Adalet hasta annesi ve küçük kardeşi ile birlikte küçük bir köyde yaşar. Babasını kaybettiği için evin zor işlerini de Adalet yapmaya çalışır.

Adalet bir gün ormana ağaç kesmeye giderken okuldaki çocukların sesini duyar ve pencereden içeri bakar. Kardeşi Âdem ile göz göze gelir; Âdem başıyla onu kovar. Adalet üzülür, ormana doğru yürür.

Bir gün Adalet’in annesi sahibine götürmesi için Adalet’e bir kova verir. Adalet kovayı götürürken annesi evde ölür. Adalet kovayı sahibine verir, Kovanın Sahibi Adalet’e kovayı içeriye bırakmasını söyler.  Adalet içeri gider, Kovanın Sahibi de peşinden gider ve Adalet’e tecavüz eder.

Adalet korkusundan dağa doğru koşar. Daha sonra eve gelir ve annesinin öldüğünü öğrenir.  Adalet kardeşine hem baba hem de anne olmak zorunda kalır.

Öz Geçmiş

Murat Haksever: 1990 Bitlis/Güroymak doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Güroymak’ta tamamladım. 2010’da yerleşmiş olduğum Erciyes Ünv. Radyo, Tv. ve sinema bölümünde öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

Daha önce yerel tv ve radyo kanallarında program yapım ve sunuculuğu yaptım. Raşit Çelikezer yönetmenliğinde Ankara’da Türkmax için çekilen ”Beni Deli Etme” adlı dizi setinde görüntü yönetmeni asistanlığı ve aynı dönemde ışık asistanlığı yaptım.

Curriculum Vitae

My name is Murat Haksever. I was born in Bitlis/Güroymak in 1990. I studied my elementary school in Güroymak. I am studing at Erciyes University since 2010. My major is Radio, Television and Cinema. I worked in local TV channels and Radio channels. I provided programs and i worked at TV Show Making department. I also worked on a TV Series set called Beni Deli Etme which is directed by Reşit Çelikezer. My position was Director Assistant and Lighting Assistant. I shoot a short documentary called Şivan and Adalet (The Justice ) is my first fiction project.

Filmografi

Şivan – Belgesel  (Documentary)– 2013

Adalet – Kurmaca (Fiction) – 2014

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse