6 film vizyonda

0
99

İZMİR – Bu hafta 2’si yerli olmak üzere 6 yeni film vizyona girdi. Senaryosunu Pedro Almadovar’ın yazdığı Gazeteci Çocuk ve 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde bir çok dalda ödül almış Zerre filmi de gösterime giren filmler arasında. 

Zerre

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yönetmen, En İyi İlk Film, En İyi Sanat Yönetmeni ve SİYAD Ödülleri’ne layık görülen Zerre, bu hafta gösterime girdi. Erdem Tepegöz’ün yazıp yönettiği filmde, Zeynep isimli kadının, küçük kızı ve annesiyle büyük şehirde kendi ayakları üzerinde kalmak için verdiği mücadele konu ediliyor.

Atatürk’ün fedaisi Topal Osman: Cuhmuriyete giden yol

Türk siyasi tarihinin farklı açıdan ele alındığı filmde, gönüllü olarak katıldığı Balkan Savaşı’nda bacağından yaralanan ve “Topal Osman”ın, Birinci Dünya Savaşı’nda Kafkas Cephesi’nde ve İzmir’in Yunanlar tarafından işgal edilmesinin ardından verdiği mücadele anlatılıyor.

Oblıvıon

Oblivion filminin yönetmen koltuğunda “Tron” filmiyle tanınan Joseph Kosinski oturuyor. Kosinski’nin aynı isimli çizgi romanından uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda, Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman yer alıyor. ABD yapımı bilim-kurgu türündeki filmde, askeri yönetimin eseri olan bir grubun, keşif için bir zamanlar insanların yaşadığı “dünya” gezegenine gönderdiği “Jack” isimli askerin karşılaştığı olaylar izlenebilecek.

Korkunç Bir Film 5

Malcolm D. Lee imzalı Korkunç Bir Film 5 filminde, Ashley Tisdale, Lindsay Lohan, Charlie Sheen, Tyler Posey, Terry Crews rol alıyor. Senaryosunu David Zucker ve Pat Proft’un kaleme aldığı komedi türündeki filmde, mutlu bir evlilikleri olan “Dan” ve “Jody”nin, “vahşi” bir yaşam süren çocuklarının eve gelmesiyle değişmesi anlatılıyor.

Crood’lar

Animasyon türündeki 3 boyutlu Crood’lar filmi, çocukları salonlara çekmeyi amaçlıyor. Kirk De Micco ve Chris Sanders’in yazıp yönettiği ABD yapımı filmin seslendirmelerini Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone, Catherine Keener ve Zendaya Coleman yaptı. Filmde, kendilerini her türlü tehlikeden korudukları mağaraların yok edilmesi üzerine uzun bir yolculuğa çıkan “Crood’lar”ın, fantastik varlıkların da bulunduğu bir dünyayı keşfetmesi sonucu yaşanan gelişmeler konu ediliyor.

Gazateci Çocuk

Yönetmenliğini Lee Daniels’in yaptığı Gazeteci Çocuk filminin senaryosunu Pedro Almodovar yazdı. Nicole Kidman, Zac Efron, Tobey Maguire, John Cusack ve Matthew McConaughey rol aldığı gerilim türündeki filmde, bir muhabirin idam sırasını bekleyen bir mahkumun adını temize çıkarma arayışlarını anlatılıyor. DİHA

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse