4. Bazid Film Günleri başlıyor

0
31

 

Doğubayazıt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen 4’üncü Bazid Film günleri etkinliği 24 Mayıs’ta başlayacak. 3 gün sürecek etkinlikte ağırlık olarak kadın temalı filmler gösterime girecek.

 

AĞRI – Doğubayazıt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen 4’üncü Bazid Film Günleri’nin etkinliği programı belli oldu. 17 Mayıs’ta düzlenlenmesi planlanan 4’üncü Bazid Film Günleri etkinliği teknik aksaklıklar nedeni ile 24 Mayıs’ta düzenleniyor. Doğubayazıt Belediye Başkanı Canan Korkmaz, bu seneki etkinlikte ağırlıklı olarak kadın temalı filmlerin işleneceğine dikkat çekerek, “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz film günleri etkinliği teknik bazı aksaklıklardan dolayı bir hafta ertelendi. Özelikle kadınlarımızı film günleri etkinliğine davet ediyoruz ” dedi. 

3 gün sürecek olan etkinlik programı şöyle şöyle: 

“* 24 Mayıs Cuma günü açılış ardından, saat 18.00’de Migros Sinema Salonu’nda Er Wans Briand’in yönetiği “Ararat’ın Kadınları” (The Women of Mount Ararat) filmi gösterilecek.

* 25 Mayıs Cumartesi günü ise saat 15.00’da Nadine Labaki’nin yönetmenliğini yaptığı “Peki Şimdi Nereye?” film ve 18.00’da Mizgin Müjde Arslan’ın yönetiği “Ben Uçtum Sen Kaldın” filmi gösterilecek. 

* 26 Mayıs Pazar günü ise 15.00’da ise Yönetmen Can Orhan, saat 18.00’te ise Yönetmen Erdem Tepegöz’in katılacağı söyleşiler gerçekleştirilecek.” DİHA

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse