2019 Alman Film Ödülleri’nde Adaylar Belli Oldu

0
9
REKLAM    

Andreas Dresen’in yönetmenliğini üstlendiği biyografi filmi Gundermann elde ettiği 10 adaylıkla zirveye yerleşti. Drama türündeki Styx altı adaylıkla onu takip etti. Fatih Akın imzalı Altın Eldiven ve The Boy Needs Fresh Air beşer adaylıkla onurlandırıldı. Almanya’nın Oscar adayı Asla Gözlerini Kaçırma ise bir adaylıkta kaldı.

İşte adayların tamamı:

EN İYİ FİLM 

Styx
Transit
The Most Beautiful Girl in the World
25km/h
Gundermann
The Boy Needs Fresh Air

EN İYİ BELGESEL

Of Fathers and Sons
Elternschule
Hi, A.I.

EN İYİ ÇOCUK FİLMİ

Rocca – Verandert die Welt
Jim Knopf and Lukas the Engine Driver

EN İYİ YÖNETMEN

Wolfgang Fischer – Styx
Caroline Link – The Boy Needs Fresh Air
Andreas Dresen – Gundermann

EN İYİ SENARYO

Lars Kraume, Aron Lehmann ve Judy Horney – The Most Beautiful Girl in the World
David Nawrath ve Paul Salisbury – Atlas
Ruth Toma – The Boy Needs Fresh Air
Laila Stieler – Gundermann

EN İYİ KADIN OYUNCU

Susanne Wolff – Styx
Aenne Schwarz – Alles ist gut
Luise Heyer – Das schonste Paar

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Jonas Dassler – The Golden Glove
Rainer Bock – Atlas
Alexander Scheer – Gundermann

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Margarethe Tiesel – The Golden Glove
Luise Heyer – The Boy Needs Fresh Air
Eva Weissenborn – Gundermann

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Oliver Masucci – Never Look Away
Alexander Fehling – Das Ende der Wahrheit
Martin Wuttke – Gluck ist was für Weicheier

EN İYİ SİNEMATOGRAFİ

Benedict Neuenfels – Styx
Felix Leiberg – Vom Lokführer, der die Liebe suchte…
Judith Kaufmann – Nur eine Frau
Andreas Hofer – Gundermann
Judith Kaufmann – The Boy Needs Fresh Air

EN İYİ KURGU

Anne Fabini – Of Fathers and Sons
Monika Willi – Styx
Ana de Mier y Ortuno – The Most Beautiful Girl in the World
Jorg Hauschild – Gundermann

EN İYİ SES TASARIMI

Dominik Schleier, Christian Conrad ve Martin Steyer – Transit
Andreas Turnwald, Uwe Dresch, Andre Zimmermann ve Tobias Fleig – Styx
Roland Winke, Christian Bischoff, Chrissy Rebay – Ballon

EN İYİ FİLM MÜZİĞİ

Gerd Baumann – Trautmann
Hochzeitskapelle – Wackersdorf
Ralf Wengenmayr ve Marvin Miller – Ballon

EN İYİ SET TASARIMI

Tamo Kunz – The Golden Glove
Susanne Hopf – Gundermann
Matthias Musse – Jim Knopf and Lukas the Engine Driver

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

Anke Winckler – Trautmann
Katrin Aschendorf – The Golden Glove
Sabine Greunig – Gundermann

EN İYİ MAKYAJ

Maike Heinlein, Daniel Schroder ve Lisa Edelmann – The Golden Glove
Birger Laube ve Heike Merker – Eleanor & Colette
Grit Kosse ve Uta Spikermann – Gundermann

EN BAŞARILI FİLM: Caroline Link – The Boy Needs Fresh Air

ONURSAL LOLA: Margarethe von Trotta

Reklam

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse