2018 İyi ki Gelmişti Dedirten 10 Film

0
253

1- Avengers: Sonsuzluk Savaşı (Avengers: Infinity War)

Yönetmenliğini, Captain America’dan tanıdığımız Anthony Russo ve Joe Russo’nun (Russo Kardeşler) üstlendiği Avengers: Infinity War, tüm Marvel Sinematik Evreni’nin bir araya gelerek korkunç titan Thanos’a karşı verdiği savaşı konu ediniyor.

 

 

2- Black Panther

Kaptan Amerika: İç Savaş’da yaşanan olayların ardından sonra Kral T’Challa, teknoloji açısından gelişmiş, Afrika ulusunda geçen Wakanda’ya kral olarak geri döner. Fakat T’Challa, kendi tahtından indirilme tehlikesiyle karşı karşıyadır. İki güç Wakanda’yı yok etmek için birleşince, Kara Panter olarak bilinen kahraman, CIA ajanı Everett K. Ross ve Dora Milaje (Wakanda özel güçleri) üyeleriyle birleşmeli ve Wakanda’yı bir Dünya Savaşı’na sürüklemeyi önlemelidir.

 

 

3- Deadpool 2

İlk filmi büyük beğeni toplayan Deadpool’un merakla beklenen, devamı niteliğindeki ikinci filminin de yönetmen koltuğunda Tim Miller oturuyor. Deadpool karakterini tekrar Ryan Reynolds hayata geçirecek. İkinci filmin senaryosunda ise Paul Wernick ve Rhett Reese ikilisini tekrar görüyoruz.

Teaser için tıklayın.

4- Jurassic World: Yıkılmış Krallık (Jurassic World: Fallen Kingdom)

Tarihteki en popüler ve başarılı film serilerinden Jurassic World’ün devan filmi “Jurassic World:Yıkılmış Krallık”ta favori karakterler ve dinazorların geri dönüşü anlatılıyor. Üstelik yeni dinazorlar eskiye oranla daha korkunç ve heyecan veririci.
Yönetmenliğini J.A. Bayona’nın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Bryce Dallas Howard, Chris Pratt, James Cromwell, Ted Levine ve Toby Jones yer alıyor.

 

.

5- Tomb Raider

Lara Croft, neredeyse ergenlik çağındayken ortadan kaybolan, eksantrik bir arkeoloğun kızıdır. 21 yaşından küçük genç bir kadın olan Lara’nın hiçbir ilgisi ve amacı yoktur, Lara Doğu Londra’nın Kaotik sokaklarında bisiklet kuryesi olarak çalışmakta, zar zor kirasını ödemekte, ve kolej kurslarına katılmakta, nadiren sınıfa gitmektedir. Kendi yolunu çizmeye kararlı olarak, Lara babasının küresel imparatorluğunun dizginleri ele almamak için direnmekte aynı sadık birisi olarak babasının öldüğü fikrini reddettiği gibi… Gerçeklerle yüzleşmek ve babasız yedi yıl sonrasında ilerlemek için hazırlıklı olan Lara daha Onun(babasının) gizemli ölümüyle ilgili bulmacayı nihayet çözmesi için neyin sürüklediğini anlamamaktadır.

16 Mart 2018’de gösterime girecek olan Tomb Raider‘i İskandinav yönetmen Roar Uthaug yönetti. Kadroda ayrıca,  Hannah John-Kamen, Walton Goggins, Dominic West gibi isimler de yer alıyor.

 

.

6- Pasifik Savaşı: İsyan (Pacific Rim Uprising)

John Boyega’nın başrolünde yer aldığı devam filmi Pasifik Savaşı: İsyan, dünyayı yıkıma uğratan canavarlara karşı mücadeleyi sürdüren Jaeger pilotu Jake’in hikâyesini anlatıyor.
John Boyega (Star Wars: Güç Uyanıyor), korkunç “Kaiju”ya karşı insanlığı kurtarmak için hayatını veren efsanevi bir babanın oğlunu, bir zamanlar umut vaat eden bir Jaeger pilotu olan asi Jake Pentecost karakterini canlandırıyor. Jake, eğitimini bırakıp yeraltı suç dünyasına girmiştir. Ancak, durdurulması zor bir tehdit şehirleri yıkıp dünyaya diz çöktürürken, savaşın gölgesinde yetişmiş, cesur bir pilot nesline liderlik eden ve yıllardır ayrı düştüğü kız kardeşi Mako Mori (Rinko Kikuchi) Jake’e babasının mirasına layık bir şekilde yaşaması için son bir şans verecektir. Yenik düşenler için adalet ararken tek umutları yok edici güçlere karşı dünya çapındaki bir isyanda bir araya gelmektir.

 

 

.The Predator

7- The Predator

Shane Black’in yönetmenliğini üstlendiği The Predator, efsane serinin yeniden çekimi.

8- Ocean’s 8

Ocean’s serisinin, tamamı erkeklerden oluşan ekibin yerine kadın karakterlerden oluşan bir soygun ekibinin yer aldığı Ocean’s 8, Debbie Ocean önderliğindeki bir takımın New York’ta düzenlenen Met Gala’daki soygun girişimini ele alıyor. Ocean’s serisinde George Clooney’nin hayat verdiği Danny Ocean’ın kız kardeşi Debbie Ocean rolünde karşımıza Sandra Bullock çıkarken kadroda Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Rihanna ve Helena Bonham Carter ön plana çıkıyor.

The Hunger Games ile yakından tanıdığımız Gary Ross’un yönetmen koltuğuna oturduğu Ocean’s 8’in senaryosu Ross ve Olivia Milch’in elinden çıkıyor.

 

.

9- M:I 6 – Mission Impossible

Rogue Nation’ı da yöneten Christopher McQuarrie’nin yeniden yönetmen koltuğuna oturacağı altıncı filmde, Superman rolüyle tanıdığımız Henry Cavill, Ethan Hunt ve ekibine yardımcı olan, belli yeteneklere sahip bir karakteri canlandıracak. Beşinci filmi dünya genelinde $682 milyon hasılat elde eden serinin altıncı halkası Mission: Impossible 6, ülkemizde 27 Temmuz 2018 tarihinde gösterime girecek.

10- Solo: A Star Wars Story

Star Wars’un ikonik karakteri Han Solo’yu temel alan spin-off projesi .

Yorumlar

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse