2. Londra Feminist Film Festivali

0
107

Film endüstrisinde kadınların yetersiz temsiline ve feminist konuları ele alan filmlerin eksikliğine bir tepki olarak ilki gerçekleştirilen Londra Feminist Film Festivali bu yıl ikincisini yapmaya hazırlanıyor.

Hem geçmiş hem de günümüz feminist filmlerini sunmakta olan festivalin amaçları feminizm ve film ile ilgili ilham vermek; kadın yönetmenleri desteklemek ve feminist filmlerin daha geniş bir kitle tarafından izlenmesini sağlamak. Geçtiğimiz yıl gazetemizin takip ettiği I. Londra Feminist Film Festivali’nde Kürt kadınlarına yönelik film temsiliyetinin olmayışı gözlemlenmiştir. 


Başvuru çağrısı

Londra Feminist Film Festivali, dünyanın her yerinden film başvuruları bekliyor. Festival Komitesi dünyanın dört bir yanındaki kadın yapımcıların, 31 Ağustos 2013’e kadar başvurabileceklerini açıkladı. Festivale katılım şartları ise şöyle: Dünyanın tüm ülkelerinden kadın yönetmenler katılabilecek. Filmin birden fazla yönetmeni olması durumunda, tümünün kadın olması ve filmlerin feminist sorunları ele alması gerekiyor. Uzunluk, çekilme yılı ya da tür kısıtlaması yok. İngilizce olmayan filmlerin altyazılarının İngilizce olması isteniyor.
Filmler, submissions@londonfeministfilmfestival.com e-posta adresine gönderilebilir. DVD ile göndermek için bu adresten posta adresi istenebilir. Başarılı olan adaylara Ekim 2013 tarihinden itibaren bildirilecektir.


SUNA ALAN/LONDRA

ŞIROVE BIKE

Ji kerema xwe re şîrove bike!
Ji kerema xwe navê xwe binivîse